niedziela, 24 maja 2009

Rz 8, 28

„Szaleńcy Pana Boga” - kolejny film o misjonarzach … widzieliśmy już wersję o Kubie z ks. Andrzejem i ks. Darkiem… Dziś pokazywano doświadczenia misjonarzy w Afryce.


Coraz bardziej uświadamiamy sobie, że nie można do końca zrozumieć Afryki, tamtejszych ludzi, mentalności zwyczajów bez doświadczenia rzeczywistego życia w tamtej części świata. Żyć z ludźmi, którzy myślą inaczej, żyją inaczej, przeżywają inaczej…Trzeba chcieć przyjąć to, co jest tak odmienne od tego, co znamy… Nie forsować naszych rozwiązań, pomysłów, standardów zachowań. Nie jedziemy przecież po to ! Mamy po prostu być z nimi, a nie obok nich.


Jeszcze bardziej żyje w nas pragnienie wyjazdu i poznania chłopców z Namugongo… Część z nich jest obecnie w Polsce (wczoraj byli w Częstochowie …). Szkoda, że nie możemy do nich dołączyć….Praca…Ale jeszcze troszkę ponad miesiąc… Im bliżej 27 czerwca tym – pragnienie i radość z wyjazdu wzrastają, a wraz z nimi obawy o to, czy sprostamy… Musimy.. hehehe. Wiemy też, że Bóg z tymi, którzy Go miłują, współdziała we wszystkim dla ich dobra, z tymi, którzy są powołani według [Jego] zamiaru” (Rzymian 8,28).

2 komentarze:

 1. Hej Misi(j)e dwa:)
  Albo mi umknęło (co jest dość prawdopodobne), albo zapomnieliście napisać, jak długo tam będziecie.
  Pamietamy przed Panem.
  Jesteśmy z Wami
  Ściskamy
  Borowiki 3

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam problemy z tym blogiem...A właściwie to raczej on ze mną...Przed chwilą odpwoiedziałam CI na komentarz, a potem go skasowałam...
  Wracamy na w pierwszej połowie września (jak nam się nic nie zmieni..hehehe). A tak w ogóle, to wpadniemy do Was w przyszłym tygodniu...za Patą sięstęskniliśmy...Za jej rodzicami oczywiście też, żemy nie było...Buziale

  OdpowiedzUsuń