niedziela, 14 czerwca 2009

Dziś spotkaliśmy się z naszymi Przyjaciółmi ze Wspólnoty św. Tymoteusza w Gubinie

Dziś w Gubinie w kościele rektoralnym p.w. Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji została odprawiona Eucharystia w naszej intencji i zostało nam udzielone misyjne błogosławieństwo.

Bardzo cieszymy się, że uczestniczycie z nami w Naszej przygodzie i że możemy dzielić się z Wami naszą radością. Dziękujemy Wam za wsparcie – szczególnie to duchowe. Jesteśmy przekonani, że łatwiej będzie nam funkcjonować nawet w trudnych ugandyjskich warunkach, mając świadomość, że kawałek świata od nas są ludzie, którzy się o nas troszczą. WIELKIE WAM DZIĘKI.


"Nie możemy być spokojni, gdy pomyślimy o milionach naszych braci i sióstr, tak jak my odkupionych krwią Chrystusa, którzy żyją nieświadomi Bożej miłości. Dla każdego wierzącego, tak jak i dla całego Kościoła, sprawa misji winna być na pierwszym miejscu, ponieważ dotyczy wiecznego przeznaczenia ludzi i odpowiada tajemniczemu i miłosiernemu planowi Bożemu".

Jan Paweł II, Redemptoris missio 86"Bóg zaszczyca nas, pokładając w nas zaufanie, i powołuje nas do posługi. Nie jest to powołanie zastrzeżone dla wybranych, ale skierowane do wszystkich, do każdego zależnie od jego życiowej sytuacji. Ten zapał z pewnością pobudzi Kościół do nowej aktywności misyjnej, która będzie wymagać odpowiedzialnego udziału wszystkich członków Ludu Bożego".

Orędzie Jana Pawła II na Światowy Dzień Misyjny

2 komentarze:

  1. Możecie być pewni naszej pamięci. Podziwiam i trochę zazdroszczę. Może kiedyś pojedziemy gdzieś razem.

    OdpowiedzUsuń
  2. Już chyba doszłam do tego, kto jest autorem tego wpisu...Wielkie dzięki. My też mamy nadzieję, że kiedyś gdzieś razem pojedziemy...Tomku

    OdpowiedzUsuń